Na starzenie się – medycyna estetyczna!

0
651

Medycyna estetyczna na dobre zagościła w życiu wielu naszych rodaków. Uznaje się, że ma ona trzy główne zastosowania – zapobiega pojawianiu się defektów skóry oraz redukuje niedoskonałości i już powstałe zmiany, na przykład będące wynikiem starzenia się lub różnego rodzaju chorób skóry. Zabiegi medycyny estetycznej stają się coraz popularniejsze również dzięki bardziej przystępnym cenom oraz łatwiejszemu dostępowi. Tak naprawdę na skorzystanie z tego rodzaju usług może pozwolić sobie niemal każdy – nie tylko gwiazdy show biznesu, jak to było kilkanaście lat temu. Jakie zabiegi najczęściej wybierają nasi rodacy?

Medycyna estetyczna w Polsce

Nowoczesna medycyna estetyczna nie ma nic wspólnego ze sztucznym i przerysowanym efektem, jakie niekiedy obserwuje się u sławnych osób w Stanach Zjednoczonych. Nasi rodacy stawiają na nowoczesne zabiegi, które jedynie subtelnie poprawiają urodę, gwarantując naturalne rezultaty. Do najczęściej wykonywanych zabiegów należą te polegające na wypełnianiu zmarszczek. Dużym powodzeniem cieszy się toksyna botulinowa, czyli popularny botoks. Cofanie oznak starzenia za pomocą tej niezwykle uniwersalnej substancji jest bardzo skuteczne. Cały proces polega na wstrzyknięciu pod skórę pacjenta niewielkich ilości preparatu. Zadaniem toksyny botulinowej jest blokowanie impulsów nerwowych, co zapobiega skurczom mięśni twarzy, a tym samym pojawianiu się zmarszczek. Zabieg powinien być przeprowadzany przez profesjonalistów. Nowoczesnym i równie popularnym rozwiązaniem jest hifu Warszawa, nazywany też liftingiem bez skalpela. Podczas niego używane są ultradźwięki. Zabieg ten dedykowany jest osobom, które chcą poprawić napięcie skóry i zwiększyć jej elastyczność. Daje dobre efekty również w redukcji nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Nie tylko zabiegi zabieg przeciwstarzeniowe

Medycyna estetyczna oferuje nie tylko zabiegi przeciw oznakom starzenia się skóry, które pomagają odzyskać lub zachować młody wygląd, ale też odżywiające i regenerujące cerę. Korzystać mogą z nich również młode osoby, które chciałaby odżywić swoją zmęczoną skórę twarzy czy też pozbyć się nieestetycznych przebarwień i plam po trądzikowych. Jednym z najpopularniejszych zabiegów regenerujących jest mezoterapia, polegająca na wykonywaniu serii nakłuć w konkretnych miejscach dodatkowo aplikując w głąb tkanek substancje odżywcze. Już samo nakłuwanie skóry pobudza ją do regeneracji i produkcji kolagenu oraz elastyny, a koktajle witaminowe aplikowane podczas całego procesu wzmacniają doskonałe efekty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here