Ile idzie przelew z poczty

0
5526
ile idzie przelew z poczty

Osoby, które nie posiadają konta bankowego z pewnością zadają sobie pytanie ile idzie przelew z poczty. Przede wszystkim ważny jest dzień zlecenia przelewu, ponieważ w weekendy przelewy nie dochodzą dlatego złym pomysłem jest robienie przelewu w piątek, sobotę lub niedzielę. Standardowo przelew z poczty powinien iść maksimum 3 dni jednak zdarzają się potknięcia i czasami może on iść dłużej. Dawniej przelewy pocztowe cieszyły się bardzo dużą popularnością, ponieważ była to główna forma przekazywania pieniędzy między ludźmi na odległość.

Dzisiaj ta metoda straciła na popularności, ponieważ większość ludzi posiada już konta bankowe, a przelewy stały się o wiele prostsze, gdyż możemy je wykonać za pomocą kilku kliknięć w internecie. Jest to zdecydowanie wielkie ułatwienie w stosunku do tego co było kiedyś. Jednak jeżeli nie posiadamy konta bankowego online to w dalszym ciągu możemy skorzystać z usług poczty polskiej. Placówki pocztowe znajdują się nawet w mniejszych miejscowościach, więc nikt nie powinien mieć problemu ze znalezieniem poczty w swoim regionie.

Co ciekawe możemy tego dokonać nawet u listonosza, także nie musimy koniecznie wychodzić z domu, żeby wykonać przelew. Jest to świetne rozwiązanie dla osób starszych oraz schorowanych, dla których każde wyjście wiąże się z niewyobrażalnym wysiłkiem. Wpłata gotówkowa przyjęta przez placówkę pocztową lub listonosza to nic innego jak wpłata na rachunek bankowy, która jest przekazana do odbiorcy, który widzi ją w postaci elektronicznej. Najprościej tak to można określić.

przelew z poczty

Co ciekawe przelew może być dowolnej wysokości, ale tylko jeśli chodzi o placówki pocztowe. W przypadku wpłaty u listonosza nie może on przekraczać 120% średniej pensji miesięcznej, którą otrzymujemy. Standardowo przelew jest realizowany maksymalnie drugiego dnia od momentu wpłaty naszych środków do placówki pocztowej. Istnieją jednak takie opcje jak priorytet. W przypadku priorytetu przelew jest realizowany tego samego dnia. Warto także zauważyć, że zlecenia, które zostały przyjęte do godziny 14:00, są przelewane na rachunek odbiorcy w tym samym dniu.

Natomiast jeśli wpłata została dokonana po godzinie czternastej to jest ona realizowana już niestety dopiero w następnym dniu roboczym. Dlatego warto wziąć to pod uwagę jeśli mamy do zapłacenia czynsz lub rachunki za prąd, gaz, telefon. Nie należy także pomijać sesji Elixir. Dokładne godziny księgowania możemy sprawdzić na internecie, ponieważ wszystko jest powszechnie dostępne. W ten sposób przelewy zlecone do godziny 11:00, powinny dojść na konto odbiorcy o godzinie 15:00, natomiast przelewy zlecone do godziny 13:00 w normalnej sytuacji powinny znaleźć się na rachunku bankowym odbiorcy do godziny 17:00.

Trzeba jednak pamiętać, że w weekendy i święta przelewy nie są realizowane w placówkach pocztowych i sesja Elixir też wtedy nie jest prowadzona. Dlatego jeśli nasz przelew nie dochodzi nie powinniśmy od razu się denerwować i wykonywać setek telefonów na infolinie, ponieważ warto najpierw się zastanowić czy przypadkiem czegoś nie pominęliśmy. Najważniejsze są drobne niuanse, których wielu ludzi niestety nie zauważa i przez to potem rodzą się różne problemy.

pieniądze

Pamiętajmy, że pracownicy poczty to także ludzie i należy im się zrozumienie, dlatego nie powinniśmy w żadnym wypadku wylewać na nich swojej frustracji, zwłaszcza, że często wina leży po stronie klientów. Koszty przelewów zależą od wysokości wpłaty. W standardowej opcji do kwoty 600 złotych przelew będzie nas kosztował 3 złote 40 groszy. Natomiast gdy wpłata przekracza 600 złotych to koszt będzie wynosił 0.6% wpłaty. Warto przemyśleć opcję priorytetową, ponieważ koszty wcale dużo się nie różnią.

W przypadku wpłaty do 600 złotych będzie to różnica zaledwie dziesięciu groszy, gdyż koszt takiej wpłaty wynosi 3,50 złotych. W przypadku wpłaty powyżej 600 złotych sytuacja wygląda tak samo jak w opcji standardowej. Pobierane jest 0.6% kwoty, którą wpłacamy. Jeśli chodzi o przelewy do Urzędu Skarbowego to stawka jest stała i wynosi zawsze 10 złotych za przelew.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here