Praca w informatyce w Olsztynie – ile możesz na tym zarobić?

0
1123
Praca w informatyce w Olsztynie

W erze niezwykle gwałtownego rozwoju technologii informatycy i pracownicy IT są aktualnie potrzebni dosłownie wszędzie. Nie inaczej jest w Olsztynie. Stolica województwa warmińsko-mazurskiego potrzebuje specjalistów, którzy będą w stanie rozwiązać nawet najbardziej skomplikowane problemy ze sprzętem i infrastrukturą. Na jakie jednak zarobki możesz liczyć, rozpoczynając pracę jako informatyk w Olsztynie?

Informatyka w Olsztynie – dlaczego akurat tutaj?

Olsztyn poza bycia centrum administracyjnym posiada również dość mocną pozycję jako ośrodek logistyczny. Dla wielu firm miasto to stanowi bazę do handlu i transportu towarów z oraz do Rosji, Białorusi, Litwy, Łotwy czy Estonii. Jest także dobrze skomunikowany z Trójmiastem i znajduje się na drodze tranzytowej biegnącej wzdłuż północnej Polski. Firmy logistyczne to ogrom urządzeń, które w każdym momencie muszą działać nienagannie. Oprócz tego, Olsztyn jest po prostu sporym miastem. Dla dobrego informatyka zawsze znajdzie się wystarczająco zleceń od zwykłych mieszkańców mających problemy ze swoimi sprzętami. Praca w Olsztynie w branży informatycznej na pewno znajdzie się dla osób, które jej poszukują na GoWork.

Informatyka w Olsztynie – wiele zależy od stanowiska i doświadczenia

Tak naprawdę najważniejszą kwestią w kontekście zarobków w informatyce w Olsztynie jest stanowisko, jakie będziesz pełnić. Młodszy specjalista może liczyć na zarobki w okolicach 4000 złotych brutto. Jest to oczywiście mediana, więc należy do takich wyliczeń brać spory dystans. Sytuacja wygląda lepiej w przypadku pozycji specjalisty. Tutaj mediana zarobków oscyluje już w okolicach 5000 złotych brutto. Jak zaś sprawa wygląda w przypadku starszego specjalisty? Tutaj rozstrzał zarobkowy jest dość spory, lecz przyjmuje się, iż średnia znajduje się w okolicach 5600 złotych brutto. Twoje przyszłe zarobki są jednak uwarunkowane wieloma czynnikami – przede wszystkim stażem pracy w branży, twoim wykształceniem oraz wielkością firmy. Ogromne koncerny i korporacje będą zdolne do zapłacenia ci większej pensji niż lokalne przedsiębiorstwa. Nadal mówimy tu o ogólnych pracownikach informatycznych. Co jednak z osobami specjalizującymi się w konkretnych, trudniejszych dziedzinach? Ich wynagrodzenie rośnie wraz z wymaganiami. Specjaliści ds. sieci mogą liczyć na wynagrodzenie w okolicach aż 9000 złotych netto,  podobne kwoty mogą również zarabiać doświadczeni programiści. Trudno jest więc dokładnie określić, na jakie wynagrodzenie może liczyć przeciętny informatyk. Wszystko zależy od jego specjalizacji, doświadczenia oraz umiejętności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here