Solidworks – solidne oprogramowanie CAD dla firm

0
781
Solidworks

Specjalistyczne projektowanie, w zakres którego wchodzą rozmaite zadania, wymaga nie tylko kreatywności i zaawansowanej wiedzy w dziedzinie inżynierii i nauki, ale także wysoce zaawansowanych rozwiązań informatycznych, które pozwolą na sprawne tworzenie modeli. Jednym z wiodących programów CAD jest Solidworks.

Solidworks – cechy charakterystyczne

Solidworks to program typu CAD, który umożliwia tworzenie projektów w 2D i 3D, dając jednocześnie cały wachlarz możliwości nieobecnych u konkurentów.

Bardzo duży nacisk kładzie się w tym pakiecie na ergonomię pracy, a wiele czynności da się wykonać o wiele szybciej i łatwiej, niż ma to miejsce w przypadku wielu konkurencyjnych rozwiązań. Oszczędność czasu wiąże się z większymi zyskami, a do tego z lepszymi efektami, gdyż po stworzeniu modelu pozostaje więcej czasu na jego testowanie i wykrycie ewentualnych wad.

Walidacja projektu jest z Solidworks niezwykle efektywna, gdyż po jego stworzeniu można dokonać zaawansowanych symulacji, które wskazują na rozmaite błędy i niedociągnięcia, a to pozwala na tworzenie produktów bezpiecznych i bezawaryjnych.

Dodatkowo program posiada rozwinięte funkcje raytracingu, czyli śledzenia promieni, dzięki czemu możliwe jest stworzenie szczegółowych wizualizacji produktu.

Solidworks – oprogramowanie dla każdej firmy

W przypadku solidworks licencja występuje w wielu wariantach, a dzięki temu oprogramowania tego mogą używać zarówno giganci jak i firmy najmniejsze. W przypadku najtańszych licencji oprogramowania używa się na jednym komputerze, a dodatkowo procuje ono głównie w trybie offline i nie umożliwia ono wtedy pracy zespołowej.

Przy Solidworks licencja w takiej wersji dobra jest dla firm, które posiadają jednego projektanta i nie potrzebują kolaboracji. Sprawdzi się ona też w przypadku freelancerów. Istnieją też bardziej rozwinięte licencje na to oprogramowanie, które dają możliwość pracy w chmurze i zespołowego rozwijania projektu.

Jest to z pewnością oprogramowanie innowacyjne, a jednocześnie też i doskonale sprawdzone, gdyż istnieje na rynku od wielu lat, zapewniając doskonałe efekty i zaawansowaną kontrolę projektu na każdym etapie jego powstawania i testowania, którymi to funkcjami nie każdy konkurent może się pochwalić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here