Ile trwa cesarka

0
1770
ile trwa cesarka

Poród kojarzy się na ogół z wielkim bólem dla wielu kobiet. Aczkolwiek nie zapominajmy, że ten ból będzie przysłonięty faktem, że w końcu możemy na świecie powitać dziecko, które było tak długo przez nas wyczekiwane. Pomimo tego, że nasz poród był bardzo bolesny cieszymy się z tego, iż na świat przyszło dziecko, które było przez nasz oczekiwane już od dziewięciu miesięcy. Czasem rodzice na swojego maluszka czekają jeszcze dłużej. W końcu ile to jest par, które w obecnych czasach mają problem z zajściem w ciąże. Tak, jest to spowodowane najróżniejszymi czynnikami – w tym chociażby różnego rodzaju chorobami.

A czasem bardzo się po prostu chce mieć dziecko, jednak natura ma wobec nas zupełnie inne plany. Dlatego oczekiwanie na dziecko jest czasem o wiele dłuższe. Jednak jest to taki czas, który nam się opłaci i będziemy mogli cieszyć się z upragnionego maluszka w swoich ramionach. Zanim jednak do tego dojdzie, to konieczne będzie przygotowanie się do porodu. Warto odpowiednio wcześniej uprzytomnić sobie, że czeka nas taka chwila, ponieważ żadna kobieta nie będzie zaskoczona tym co może się przydarzyć na sali porodowej. Istnieją dwa rodzaje porodów.

Pierwszy to ten siłami natury. Drugi to cesarskie cięcie. Jak łatwo się domyślić najbardziej bolesny jest ten drugi. Przy czym nie można zapominać, że cesarskie cięcie nie naraża na taki ból przy samym porodzie. Jednak dochodzenie do siebie po CC może być równie bolesne. Dlatego czasem warto zastanowić się nad tym, czy jednak zwykły poród nie będzie czymś lepszym. W szczególności, że kobiety po takim porodzie o wiele szybciej dochodzą do siebie. Zanim jednak zaczniemy się nad tym zastanawiać warto odpowiedzieć sobie na pytanie ile trwa cesarka?

cesarka

Jest to pytanie, które chodzi po głowie wielu kobietom. Sam zabieg cesarskiego cięcia trwa maksymalnie około od 40 do 50 minut. Jeżeli taki zabieg jest z góry zaplanowany, to obowiązuje specjalna procedura podczas przyjęcia kobiety na porodówkę.W takim momencie, jeżeli kobieta ma odpowiednie papiery wystawione przez swojego lekarza, w wyznaczonym dniu stawia się ona rano na czczo na izbie przyjęć. Ostatnio posiłek to powinna być kolacja poprzedniego dnia – bardzo lekka, która nie będzie zalegać w żołądku.

Po przyjęciu na oddział pacjentka zabierana jest na salę, gdzie monitorowany jest postęp ciąży i ewentualność występowania skurczy. Jeżeli poród będzie faktycznie już trwał, to całkiem możliwe, że kobieta urodzi jeszcze tego samego dnia. Czasem może się jednak okazać, że poród zostanie odłożony ze względu na to, iż nie ma jeszcze regularnych skurczy. Warto wziąć to pod uwagę, ponieważ jedna, dwie doby dłużej w brzuchu mamy mogą wyjść tylko na korzyść dziecku (chyba, ze bierzemy pod uwagę okres powyżej 42 tygodnia ciąży lub ewentualne zatrucie dziecka w brzuchu mamy).

Jeżeli pacjentka zostaje zakwalifikowana już do wykonania cesarskiego ciecia, to otrzymuje leki przeciwzakrzepowe i antybiotyki. Jest to podawane w celu uniknięcia zakażenia. Potem następuje przygotowanie do zabiegu w czasie którego maluszek zostaje wyjęty z brzucha mamy. Podczas wykonywania takiego cięcia na ogół tata nie jest obecny na sali porodowej. Tak naprawdę niewielka część szpitali godzi się na obecność ojców podczas cesarskiego cięcia. Inna sprawa ma się, jeżeli chodzi o poród siłami natury.

narzędzia

Wtedy dumny tata (lub też inna osoba towarzysząca) może być przez cały czas obecna na sali porodowej wspierając kobietę dobrym słowem. Tata wpuszczony jest na salę po cesarskim cięciu, jeżeli kobieta będzie już w odpowiedni sposób zszyta po zabiegu. Wiele kobiet ze strachu przed bólem decyduje się na wybór cesarskiego cięcia.

Czy jednak warto decydować się na taka opcję? Warto to przemyśleć. Czasem wydaje się kobiecie, że faktycznie nie poradzi sobie z tak okropnym bólem – leży to nawet bardzo głęboko w jej psychice. Czasem jednak strach ma wielkie oczy a kobiety są na tyle mężne, że bez problemu będą w stanie poradzić sobie z całym porodem, który będzie początkiem nowego życia jej dziecka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here