Jakie są objawy niewydolności żylnej?

0
691
Jakie są objawy niewydolności żylnej

Z całą pewnością można stwierdzić, że niewydolność żylna to bardzo poważne schorzenie, które dotyka ludzi w różnym wieku. Wiele osób zastanawia się, jakie są objawy niewydolności żylnej. Warto się tego dowiedzieć.

Jakie są objawy niewydolności żylnej?

Z całą pewnością można stwierdzić, że niewydolność żylna to schorzenie, które może się objawiać na różne sposoby. Jednak żylaki kończyn dolnych najczęściej objawiają się bólem nóg, a także uczuciem ich ciężkości. Dodatkowo mogą pojawić się obrzęki kończyn dolnych, co bywa bardzo problematyczne dla wielu osób. Bardzo często objawem niewydolności żylnej są również różnego rodzaju parestezje, a także tak zwany zespół niespokojnych nóg. W nocy mogą się pojawiać skurcze łydek, co w dużej mierze utrudni wypoczynek. Warto zwrócić uwagę na te niepokojące objawy.

Przyczyny niewydolności żylnej

Żylaki kończyn dolnych mogą mieć bardzo zróżnicowane przyczyny, które często nie sposób w jednoznaczny sposób określić. Na rozwój tego rodzaju schorzenia może mieć wpływ przede wszystkim refluks żylny, który oznacza wsteczny przepływ krwi. Oprócz tego przyczyną powstawania niewydolności żylnej może być również niewydolność lub osłabienie siły mięśni nóg, a także zwężenie żył, które może być na przykład spowodowane zakrzepicą.

Diagnostyka niewydolności żylnej

Bardzo duże znaczenie ma odpowiednia diagnostyka niewydolności żylnej, dlatego warto na ten aspekt zwrócić szczególną uwagę. Zdiagnozowanie takiego schorzenia jak żylaki kończyn dolnych nie jest tak trudnym zadaniem, jak to się na początku wydaje. Możliwe jest to dzięki wywiadowi z pacjentem, a także dzięki oględzinom jego kończyn. Kolejnym etapem diagnozy jest wykonanie badania ultrasonograficznego żył. Sprawi to, że będzie możliwe poznanie przyczyn powstania choroby.

Leczenie niewydolności żylnej

W przypadku zmagania się z takim schorzeniem, jak niewydolność żylna bardzo istotne jest jego odpowiednie leczenie. Dlatego warto na ten aspekt zwrócić swoją szczególną uwagę. W przypadku pojawienia się niewydolności żylnej można zastosować bardzo zróżnicowane terapie. Wśród nich wymienia się zarówno leczenie zachowawcze, jak i leczenie uciskowe, a nawet leczenie zabiegowe. Oprócz tego bardzo istotnym elementem jest zmiana stylu życia, dzięki której będzie możliwe zmniejszenie odczuwania niekorzystnych objawów chorobowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here