Nadruk na materiale jako forma prezentu

0
762
Nadruk na materiale jako forma prezentu

Wiele osób z pewnością spotyka się w swoim życiu z problemem prezentu. Często nie mamy pomysłu na prezent dla bliższej lub dalszej osoby. Najlepszym pomysłem jest niewątpliwie prezent spersonalizowany, dopasowany do charakteru i zainteresowań obdarowanego. Takim prezentem jest właśnie nadruk na materiale, który najczęściej wykonywany jest na koszulkach.

W jaki sposób wykonywane są nadruki na tkaninach?

Usługodawcy oferują różnorodne metody wykonywania nadruków na tkaninach. Najpopularniejszym z nich jest druk termotransferowy, którywykonywany jest techniką laserową na specjalnych nośnikach, a następnie w całości przenoszony i utrwalany na tkaninie. Ta technika jest zalecana do druku na tkaninach białych.Ponadto istnieje również możliwość wykonania nadruku na ciemnej tkaninie poprzez dodanie specjalnego białego podkładu, który usztywnia trochę tkaninę w miejscu zadruku.

Kolejną często stosowaną techniką jest nadruk bezpośredni na tkaninach DTG

Jest to najnowocześniejsza technologia zdobienia i znakowania odzieży.

Metoda ta polega na wydrukowaniu grafiki zdjęcia lub napisów bezpośrednio na np. koszulce, spodniach, bluzach, itp. bez potrzeby korzystania z pośrednich nośników transferowych takich jak papier lub folia.Niekiedy stosowany jest także druk sublimacyjny, którego zasadą działania jest sublimacja, czyli przechodzenie z fazy stałej w gazową substancji z pominięciem fazy ciekłej. Metoda ta charakteryzuje się bardzo dużą wytrzymałością, ponieważ pod wpływem wysokiej temperatury atrament sublimacyjny zostaje wtłoczony w strukturę materiału lub innego podłoża pokrytego poliestrem i łączy się z nim na stałe.Ostatnią z popularnych techniki, za pomocą których wykonywane są Nadruki na tkaninach to zdobienie tkanin foliami typu Flex FlokTechnika ta polega na wycinaniu ze specjalnych folii, nieskomplikowanych form graficznych i napisów. Następnie wycięte folie nanoszone są na tkaninę termicznie przy pomocy specjalnej prasy. Folie te występują w podstawowych kolorach i nie ma tu możliwości uzyskania pełnej kolorystyki.

Jak dbać o nadruk na materiale?

Koszulki z nadrukiem należy prać ręcznie w 30 stopniach Celsjusza przewrócone na lewą stronę. Pamiętać należy o unikaniu prasowania wprost po nadruku, wobec czego warto prasować przez papier lub po lewej stronie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here