Ile trwa leczenie kanałowe

0
1790
leczenie kanałowe

Leczenie kanałowe jest jednym z tych zabiegów stomatologicznych, w obrębie którego stworzono już tysiące mitów. Najwięcej na jego temat mają do powiedzenia ci, którzy nawet nigdy w życiu się mu nawet nie poddali. Wystarczy zajrzeć na moment do Internetu i posiedzieć chwilę na różnych wirtualnych forach, aby zmaksymalizować swój strach tak bardzo, że jedynym wyjściem z sytuacji okaże się odwołanie wizyty u dentysty.

A to chyba najgorsza rzecz, jaką można sobie zrobić. Jeżeli pacjent został skierowany na leczenie kanałowe, oznacza to, że w jego jamie ustnej zadziało się już coś bardzo niedobrego i musi jak najszybciej się z tym uporać, bo w przeciwnym wypadku czekają go znacznie poważniejsze konsekwencje.

Mimo wszystko do tak poważnego zabiegu warto się trochę przygotować. Można co nieco o nim poczytać, ale lepiej szukać informacji na sprawdzonych stronach, aniżeli na forach internetowych, na których każdy może napisać to, co mu się żywnie podoba. W sieci nie brakuje natomiast wartościowych portali. Niektóre z nich są prowadzone przez samych dentystów oraz przychodnie stomatologiczne. To tam można znaleźć informację o tym, ile trwa leczenie kanałowe. Już taka informacja niejednemu pacjentowi zapewni odrobinę spokoju. Bo całe szczęście leczenie kanałowe nie jest czymś, co trwa w nieskończoność.

Jeżeli pacjent ma już świadomość, że w obrębie jego uzębienia doszło do rozwinięcia się poważnego stanu zapalnego i wie, że będzie musiał poddać się leczeniu kanałowemu, powinien poszukać dla siebie dobrego gabinetu stomatologicznego. W tak trudnych przypadkach nie warto korzystać z darmowych usług. Co prawda leczenie kanałowe można przeprowadzić na NFZ, ale najczęściej nie jest to zbyt dobry pomysł, ponieważ państwowe przychodnie nie dysponują tak nowoczesnymi sprzętami jak prywatne gabinety. Nie mają też na stanie silnych środków zmniejszających ból.

zęby

Dysponują wyłącznie kiepskimi i słabymi preparatami znieczulającymi, przez które zabieg rzeczywiście może okazać się bardzo nieprzyjemny. Warto więc zapłacić trochę więcej za swój komfort i spokój. W tych najlepszych prywatnych klinikach stomatologicznych coraz częściej przeprowadza się leczenie kanałowe pod mikroskopem, które wykazuje się zdecydowanie wyższą skutecznością. Jest też mniej bolesne i trwa po prostu krócej. Dzięki zastosowaniu mikroskopu stomatolog jest w stanie szybciej usunąć zakażoną miazgę, co zdecydowanie zmniejsza dyskomfort odczuwany przez pacjenta.

A ile trwa leczenie kanałowe?

Na to pytanie nie ma jednej dobrej odpowiedzi. Czas trwania zabiegu będzie bowiem zależeć od stanu chorego, dlatego najlepiej zapytać o niego swojego dentystę. Z całą pewnością jednak leczenie kanałowe pod mikroskopem będzie trwać krócej od tradycyjnie przeprowadzonego zabiegu endodontycznego. Bardzo często zdarza się tak, że można je przeprowadzić i zakończyć już w trakcie jednej wizyty, co dla wielu pacjentów będzie świetną wiadomością.

Nie dość, że dzięki temu ich ból lub dyskomfort potrwa krócej, to jeszcze do tego za całe leczenie zapłacą znacznie mniej. Warto więc poszukać w swojej okolicy takiego gabinetu stomatologicznego, który w ofercie usług zawiera leczenie kanałowe przeprowadzane przy użyciu mikroskopu. Pacjent, który zdecyduje się na taki zabieg, może też wcześniej odbyć wizytę przygotowawczą. To na niej będzie mógł na spokojnie porozmawiać z lekarzem i rozwiać wszystkie swoje wątpliwości.

ile trwa leczenie kanałowe

Dla niektórych pacjentów o wiele ważniejszą informacją będzie jednak to, czy leczenie kanałowe boli. W końcu większość osób przynajmniej minimalnie się go obawia. Usuwanie miazgi zębowej kojarzy się ze sporym bólem, które w teorii nie uśmierzają nawet najsilniejsze środki przeciwbólowe.

Należy jednak zdać sobie sprawę z tego, że akurat stomatologia jest tą dziedziną medycyny, która w przeciągu ostatnich paru lat niesamowicie się rozwinęła. Dzięki temu dziś nawet skomplikowane zabiegi stomatologiczne wykonuje się w sposób bezbolesny dla pacjenta. Nie trzeba zatem w ogóle się ich obawiać, ani martwić się nimi na zapas.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here