Jak założyć pierwsze akwarium?

0
462
Jak założyć pierwsze akwarium

Wybór pierwszego akwarium i rybek może wydawać się trudnym zadaniem. Wystarczy jednak skorzystać z kilku prostych wskazówek, aby móc cieszyć się z udanych zakupów. W tym poradniku poznasz wszystkie niezbędne szczegóły. 

Jak założyć akwarium?

Przede wszystkim zwróć uwagę na pojemność akwarium. Jeżeli zamierzasz hodować małe rybki, bardzo dobrze sprawdzi się model 25-litrowy, choć nic nie stoi na przeszkodzie, aby sięgnąć po nieco większy zbiornik, który pomieści 40 litrów wody. Dzięki temu możliwa będzie hodowla różnych gatunków ryb. W dodatku większe akwarium jest łatwiejsze w utrzymaniu.

Bardzo ważnym elementem jest wybór żwirku oraz filtra. Nie można również zapominać o posadzeniu roślin, a także dekoracjach, które sprawią, że akwarium stanie się ładnym elementem domowej aranżacji. Zwróć uwagę, że możesz również kupić akwarium z szafką. Taka konstrukcja cieszy się niemałym zainteresowaniem wśród entuzjastów hodowli rybek.

Zbiornik oraz wszystkie dodatkowe akcesoria warto kupować w sprawdzonych punktach. Doskonałą propozycją dla wymagających klientów może być oferta sklepu internetowego AquaelZOO. Znajdziesz tu wyłącznie produkty pierwszorzędnej jakości. Wystarczy zapoznać się z pełnym asortymentem, aby sięgnąć po rozwiązania dopasowane do osobistych potrzeb.

Jak wybrać ryby?

Doskonałym wyborem na początek będą nieagresywne rybki. Dzięki temu zgłębisz wiedzę na temat akwarystyki, a po pewnym czasie poznasz wszystkie niuanse, dotyczące hodowli. Wielu początkujących decyduje się na gupiki w akwarium. Wówczas najlepiej sięgnąć po zbiornik 40-litrowy. 

Jeżeli jednak wybierasz hodowlę platek, postaw na akwarium o pojemności 50 litrów i pamiętaj, że rybki te nie powinny być hodowane z miecznikami (z uwagi na bliskie pokrewieństwo). W tak dużym zbiorniku możesz również swobodnie hodować kardynałki chińskie. Natomiast w nieco większym (o pojemności 60 litrów) świetne warunki stworzysz molinezjom „Black Molly”, które żyją w stadzie. Nie zapominaj, że akwarium powinno być jasno oświetlone i bogate w roślinność.

Oczywiście gatunków hodowlanych jest znacznie więcej, a eksperci ze sklepu AquaelZOO na pewno udzielą Ci niezbędnych porad. Dzięki temu nawet bez szczegółowej wiedzy założysz doskonale funkcjonujące oraz miłe dla oka akwarium. 

Jak zadbać o rybki?

Jeśli w Twoim domu znajduje się małe akwarium, kluczową kwestię stanowi podmienianie części wody. Doskonałym rozwiązaniem będzie wymiana około 20% pojemności raz w tygodniu. Natomiast w większych akwariach możesz wymieniać wodę raz lub dwa razy w miesiącu. Nie zapominaj, że ryby należy karmić raz lub dwa razy dziennie, a najlepiej o stałych porach.

Dobrą praktyką jest podawanie mrożonego pokarmu o poranku i suchego wieczorem. Karma mrożona znajdzie zastosowanie przy hodowli gatunków bardziej agresywnych. Ponadto do wody można dodawać środki, które poprawiają jakość roślin. W sklepie AquaelZOO znajdziesz wszystkie niezbędne produkty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here