Jak dbać o perukę naturalną? Poznaj rady ekspertów Rokoko

0
1023

Wysokiej jakości peruka naturalna jest wybawieniem dla osób, które borykają się z łysieniem częściowym i całkowitym. Dzięki nowoczesnym bazom zlewającym się ze skórą głowy i włosom, których struktura niczym nie różni się od utraconych pasm, peruki cieszą się ogromnym uznaniem wśród najbardziej wymagających Klientów naszych salonów. Peruka naturalna wykonana z dziewiczych włosów słowiańskich może służyć w nienagannym stanie nawet przez wiele lat. Jednak, aby tak się stało, należy poświęcić jej odrobinę uwagi.

Peruka naturalna – pielęgnacja

Codziennie używana peruka naturalna powinna być myta raz w tygodniu. Dzięki starannemu usuwaniu z niej osadzających się zabrudzeń, włosy będą miękkie, lśniące i sprężyste. Zabieg pielęgnacyjny peruki zacznij od umieszczenia peruki na główce i dokładnym rozczesaniu pasm. Czesanie zacznij od końcówek, kierując się stopniowo w stronę czubka głowy. Następnie polewaj perukę łagodnym strumieniem wody, kierując go od nasady do końców. Na czubek mokrej peruki nałóż szampon, który następnie rozprowadź po całej głowie. Pamiętaj o tym, aby nie wykonywać ruchów okrężnych i nie trzeć peruki. Ważnym etapem mycia jest wyczyszczenie podstawy od wewnątrz. W tym celu wywiń perukę na drugą stronę, nałóż szampon i delikatnymi ruchami umyj bazę. Spłukiwanie, podobnie jak moczenie, należy zacząć od nasady. Kiedy peruka jest dokładnie umyta, powinieneś dogłębnie ją nawilżyć za pomocą dobrej odżywki. Pamiętaj o tym, aby kosmetyk nakładać wyłącznie na włosy, omijając bazę (kontakt węzełków ze zmiękczającą odżywką mógłby skutkować ich poluzowaniem). Po 10 minutach spłucz kosmetyk letnią wodą. Raz na jakiś czas możesz zastąpić odżywkę skoncentrowanym balsamem o silnie regenerującym działaniu. Tak oczyszczoną i nawilżoną perukę możesz osuszyć ręcznikiem i pozostawić do wyschnięcia na główce lub wysuszyć suszarką. Nieużywaną perukę przechowuj z dala od kurzu w bezwonnym, chłodnym miejscu.

Sklep z perukami – wszystko, czego potrzebujesz

Nasze salony z perukami zostały stworzone, aby kompleksowo pomagać osobom dotkniętym łysieniem. Asortyment Rokoko pozwala skutecznie walczyć z przykrymi dolegliwościami wypadania włosów. Oferujemy nie tylko bogatą gamę różnorodnych peruk, ale również przydatne akcesoria pomagające je poprawnie założyć oraz zadbać o ich strukturę. Wśród dostępnych produktów znajdziesz między innymi wysokiej jakości kosmetyki znanych i renomowanych marek uznanych w branży perukarskiej. Niekwestionowanym atutem naszej oferty jest sieć salonów w największych polskich miastach oraz wieloletnie doświadczenie doradców, którzy z przyjemnością pomogą dobrać zastępczą fryzurę, dopasowaną do rysów twarzy i charakteru osoby zmagającej się z intensywnym wypadaniem włosów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here