Ile zarabia przedstawiciel handlowy

0
1351
handel

Przedstawiciele handlowi bardzo często uważani są za akwizytorów. Należy zdawać sobie sprawę, że zdobycie zaufania potencjalnych klientów jest zdecydowanie trudniejszym zadaniem niż mogłoby się wydawać. Przedstawiciel handlowy musi być jednak na to wcześniej przygotowanym. Powinien także posiadać umiejętności, które spowodują, że odbiorca będzie w stanie spojrzeć na niego w zupełnie inny sposób. Należy zdawać sobie sprawę, że przedstawiciel handlowy jest osobom zatrudnioną przez daną firmę nie tylko i wyłącznie w celu pozyskania, ale również obsługi klientów. Czym zajmują się osoby pracujące na omawianym stanowisku?

Czym dokładnie zajmuje się przedstawiciel handlowy?

Jak zostało już wspomniane wcześniej zadaniem przedstawicieli handlowych jest pozyskanie nowych klientów dla danego przedsiębiorstwa. Warto jednak wspomnieć, że rola osoby pracującej na omawianym stanowisku nie kończy się na tym zadaniu. Do obowiązków przedstawicieli handlowych należy także zawieranie umów, obsługa klientów czy utrzymywanie kontaktów z klientami, którzy zostali już pozyskani.

Ponadto nikogo nie powinno dziwić, że przedstawiciel handlowy musi doskonale znać branżę w której się porusza, a także usługi czy produkty. Nie można również dać się zaskoczyć klientowi. Warto mieć świadomość, że przedstawiciele handlowi zbierają wszystkie możliwe informacje o samym kliencie. W ten sposób nie tylko przekonanie go do oferty, ale również zainteresowanie konkretnym produktem może być ułatwione.

Oczywiście niedopuszczalne będzie wykorzystywanie w jakikolwiek sposób informacji, które zostały zdobyte przez osobę pracującą w omawianym zawodzie podczas rozmowy z klientem.

Należy zdawać sobie sprawę, że przedstawiciele handlowi bardzo mało czasu spędzają w biurze. W zdecydowanej większości przypadków pracują w trasie jeżdżąc od jednego klienta do drugiego. Warto zaznaczyć, że jest to niezwykle mobilny zawód, dlatego przedsiębiorstwa bardzo często oferują swoim pracownikom samochody służbowe.

Jaki musi być przedstawiciel handlowy?

przedstawiciel handlowy

Warto przede wszystkim mieć świadomość, że podejście potencjalnych klientów do przedstawicieli handlowych nie zawsze będzie bardzo pozytywne. Bardzo często klienci nie mają praktycznie żadnego zaufania do osób pracujących w omawianym zawodzie. Są bowiem sceptycznie nastawieni do przedstawianych ofert.

Ponadto przedstawiciele handlowi muszą wykazać się świetną znajomością technik negocjacji czy sprzedaży. Koniecznie należy zaznaczyć, że kluczowy w tym zawodzie jest klient, gdyż bez niego praca osoby na omawianym stanowisku byłaby zupełnie niepotrzebna. Zdecydowanie najbardziej istotną częścią tego zawodu będzie zatem właściwe postępowanie z klientami i potencjalnymi klientami.

Jak już zostało wspomniane wcześniej przedstawiciele handlowi muszą wykazać się ogromną wiedzą ze swojej branży czy oferowanych przez reprezentowaną przez nich firmę usług. Ponadto osoba na omawianym stanowisku nie może pod żadnym pozorem wertować papierów w celu znalezienia prawidłowej odpowiedzi na pytanie klienta. Bardzo istotne jest regularne zdobywanie wiedzy, a także bycie na bieżąco praktycznie z wszystkimi aktualnościami branżowymi. Jak wiadomo bardzo trudno byłoby wyobrazić sobie na tym stanowisku osobę, która jest zamknięta na innych ludzi.

ile zarabia przedstawiciel handlowy

Ile zarabia przedstawiciel handlowy?

Ludzi oczywiście interesuje informacja ile dokładnie zarabiają przedstawiciele handlowi. Warto mieć świadomość, że średnia pensja osoby pracującej w omawianym zawodzie kształtuje się na poziomie 2490 złotych netto miesięcznie. Z kolei przedstawiciele handowi, którzy zarabiają więcej mogą liczyć na zarobki w wysokości 3305 złotych netto.

Bardzo istotny jest fakt że zdecydowanie najwięcej zarabiają osoby, które pracują na terenie województwa mazowieckiego, małopolskiego oraz wielkopolskiego. Najniższych pensji muszą spodziewać się natomiast osoby z województw opolskiego, podkarpackiego czy lubuskiego.

Z kolei uwzględniając miasta najlepiej zarabiają przedstawiciele handlowi mieszkający w Warszawie, Piasecznie, Krakowie oraz Poznaniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here