Czym dokładnie jest labioplastyka?

0
638
Czym dokładnie jest labioplastyka

Warto przede wszystkim wiedzieć, że labioplastyka jest szansą dla przedstawicielek płci pięknej cierpiącym z powodu przerostu warg sromowych. Dzięki temu, że jest obecnie możliwość modelowania zarówno wielkich, jak i małych warg sromowych, panie mogą pozbyć się ewentualnych problemów z życiem seksualnym, noszeniem bielizny czy uprawieniem sportu.

Czym dokładnie jest labioplastyka?

W najprostszym możliwym ujęciu jest to najczęściej wykonywany zabieg ginekologii estetycznej. Polega bowiem na zmianie wielkości i kształtu warg sromowych.

Godny uwagi jest fakt, że plastyka w zdecydowanej większości przypadków będzie dotyczyła warg sromowych mniejszych.

Plastyka warg sromowych – wskazania

Należy mieć świadomość, że zmniejszanie warg sromowych wykonywane jest przede wszystkim w sytuacji, gdy przedstawicielki płci pięknej nie są zadowolone z ich kształtu.

Ponadto zabieg będzie konieczny, jeżeli lekarz stwierdzi, że wargi sromowe są asymetryczne, przerośnięte, nierozwinięte. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że u niektórych pań występuje deformacja warg sromowych mniejszych.

Na czym dokładnie polega zmniejszanie warg sromowych?

Operacja przeprowadzana jest przede wszystkim u pełnoletnich pacjentek. Kobieta ustala z chirurgiem plastycznym, jaka ma być wielkość czy kształt operowanych warg sromowych. Godny uwagi jest fakt, że zabieg może zostać przeprowadzony po zakończeniu menstruacji.

Ponadto operacja w zdecydowanej większości przypadków będzie wykonywana w narkozie ogólnej. Jej czas oczywiście będzie uzależniony od kilku czynników. Przeważnie trwa około 60 minut. Warto zaznaczyć, że pacjentka nie powinna odczuwać dużego bólu.

Plastyka warg sromowych – co jeszcze warto wiedzieć?

Należy mieć świadomość, że kobiety zazwyczaj są wypisywane do domu już drugiego dnia po operacji. Z kolei okres rekonwalescencji w znacznej większości przypadków trwa od 6 do 8 tygodni. Kobieta powinna unikać zarówno długiej jazdy samochodem, jak i dłuższego siedzenia.

Rekomendowane jest również dbanie o higienę intymną. Przedstawicielka płci pięknej powinna podmywać się dezynfekującym mydłem praktycznie po każdym skorzystaniu z toalety. Operowane miejsce musi być chronione wkładką higieniczną.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here