Kołdra dla małego dziecka – jaka powinna być?

0
714
Kołdra dla małego dziecka

Wybierając pościel dla dziecka, rodzice głównie kierują się jej rozmiarem oraz rodzajem tkaniny. Wybór kołder dla dzieci jest bardzo szeroki. Nie jest jednak łatwy, tym bardziej że każdy rodzic pragnie kupić dla swojego dziecka najlepszy produkt. Warto zatem wiedzieć, jakie czynniki brać pod uwagę, wybierając pościel dla swojej pociechy.

Wybór kołdry a bezpieczeństwo dziecka

Pościel, a w tym kołdra dla dziecka, musi być oczywiście bezpieczna dla jego zdrowia. Dlatego przed jej zakupem koniecznie sprawdzić należy, czy posiada odpowiednie certyfikaty i atesty bezpieczeństwa. Wybierając kołdrę z właściwym atestem, można mieć pewność, że została ona wykonana z przyjaznych zdrowiu materiałów.

Rodzaj wypełnienia kołdry dla dziecka

Bardzo ważnym kryterium wyboru kołdry dla dzieci jest rodzaj jej wypełnienia. Jest to ważne choćby dlatego, że nie wszystkie rodzaje wypełnienia polecane są alergikom. Na rynku dostępne są kołdry dziecięce z różnym wypełnieniem. Może być to puch, pierze czy wełna. Dobrym rozwiązaniem jest jednak zakup kołdry antyalergicznej. Sprawdzi się nie tylko w przypadku dziecka mającego alergię, ale także w przypadku dziecka, które alergii nie posiada.

Rodzaj pokrycia kołdry dla dziecka

Kołdra dla dziecka może mieć także różne pokrycie. Wiedzieć trzeba, że rodzaj pokrycia ma bardzo duży wpływ na żywotność kołdry. Jednym z jego rodzajów jest pokrycie flizelinowe. Jest to pokrycie dość tanie, ale niestety cechuje się niską jakością. Lepszym rozwiązaniem są kołdry dziecięce z pokryciem z bawełny. Jest to bowiem materiał naturalny, który zapobiega nadmiernej potliwości. Ma to duży wpływ na komfort snu dziecka.

Czyszczenie kołdry dla dzieci

Oczywiście kołdrę dziecięcą należy systematycznie prać. Bardzo istotny jest tu zatem sposób prania. Wspomnieć tu trzeba, że w przypadku kołder dla dzieci lepiej jest unikać prania chemicznego. Najlepszy sposób to pranie kołdry we własnej pralce w temperaturze 40 stopni. Ważne jest, aby zawsze dostosowywać środki piorące do rodzaju pokrycia oraz wypełnienia kołdry. Dzięki temu kołdra nawet po wielu praniach nie będzie tracić na swojej jakości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here