Ile zdjęć do prawa jazdy

0
1637
samochód

Prawo jazdy jest jednym z podstawowych dokumentów, które w dzisiejszych czasach bardzo ułatwiają życie. Zanim jednak je zdobędziemy, musimy poznać przepisy, nauczyć się jeździć i przejść przez procedury administracyjne. Gdzie wszystko załatwić?

Ile zdjęć do prawa jazdy?

Ile czasu zajmie zdobycie dokumentu, a potem wyrobienie go? Na te i inne pytania będziemy musieli sobie odpowiedzieć zanim zasiądziemy za kierownicą własnego samochodu i wyruszymy w drogę. Od czego zacząć proces zdobywania prawa jazdy?

Pierwszym krokiem w naszym procesie powinno być znalezienie odpowiedniej szkoły jazdy. Którą wybrać? Tutaj najlepiej kierować się opiniami. Jeżeli masz znajomych, którym niedawno udało się zdobyć prawo jazdy, na pewno warto zapytać o ich przeżycia. Czy byli zadowoleni z instruktorów? Czy wykłady okazały się być praktyczne? Za którym razem udało im się zdać egzamin? To ostatnie pytanie na pewno będzie dobrym wskaźnikiem tego, czy dana szkoła jazdy potrafi przygotować swoich kursantów na każdą ewentualność.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

aparat

Na pewno na to, co wchodzi w skład kursu. Powinien on trwać przynajmniej 30 godzin, ale niektóre ośrodki oferują kilka dodatkowych godzin gratis. Kolejnym aspektem mogą być materiały ćwiczeniowe i szkoleniowe. Wiele ośrodków oprócz wykładów o przepisach ruchu drogowego będzie oferować również książki czy płyty z testami, co na pewno jest plusem.

Oczywiście w trakcje odbywania kursu pojawią się liczne pytania. Na wiele z nich będzie w stanie odpowiedzieć instruktor lub nasz podręcznik z przepisami drogowymi i na pewno warto pytać i szukać. Wiele przydatnych informacji znajdziemy też oczywiście w sieci. Można wyszukać różne pytania – na przykład ile zdjęć do prawa jazdy lub jaka jest dozwolona maksymalna prędkość w terenie zabudowanym i szybko dowiemy się czego się spodziewać. Wiele Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego dopuszcza również możliwość umówienia się online na egzamin.

Jeżeli chodzi o format egzaminu, składa się on z części teoretycznej oraz praktycznej. Pierwsza z nich to test, który sprawdza to, czy dobrze rozumiemy przepisy ruchu drogowego i czy będziemy w stanie odpowiednio zareagować na znaki drogowe, przygotować się do jazdy oraz udzielić pierwszej pomocy. Z pytaniami testowymi warto oczywiście zapoznać się jak najwcześniej i ćwiczyć. Na każde pytanie będzie przeznaczony określony czas, którego nie wolno nam przekroczyć, dlatego przed egzaminem należy się upewnić, że dobrze znamy odpowiedź na każde pytanie. Na szczęście jest o kwestia przyswojenia wiadomości i zdrowego rozsądku, więc nie powinno być to większym problemem.

Gdy poradzimy sobie z częścią teoretyczną, przyjdzie czas na egzamin praktyczny, który składa się z części manewrowej oraz egzaminu w mieście. Oczywiście każdy ośrodek jazdy przygotuje nas do niego odpowiednio. Tutaj nie ma innej rady niż praktyka i uważność. Im więcej godzin przećwiczymy w instruktorem w mieście, w którym będziemy zdawać egzamin, tym bardziej będziemy przygotowani do egzaminu. W czasie jego trwania na pewno nie warto się stresować, ponieważ może to wydłużyć czas naszej reakcji na zdarzenia na drodze oraz sprawić, że nie zauważymy znaków drogowych. Warto wiedzieć, że możemy popełniać niektóre błędy i nie doprowadzi to do zakończenia egzaminu.

aparat fotograficzny

Gdy już będziemy gotowi, należy udać się do Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w celu umówienia egzaminu. Co należy tam zabrać i ile zdjęć do prawa jazdy przygotować? Potrzebne będą na pewno dokumenty o ukończeniu kursu i jedna fotografia. Można oczywiście zabrać ich więcej na wypadek, gdyby któraś okazała się nie być właściwa. Warto wiedzieć, że możemy zdawać egzamin teoretyczny i praktyczny w tym samym dniu lub zdecydować się najpierw na zmierzenie się z teorią i zostawienie praktycznego na inny dzień. Wiele zależy tutaj od tego, jak bardzo się stresujemy i czy zależy nam na czasie. Warto wiedzieć, że terminy egzaminów w Wojewódzkich Ośrodkach Ruchu Drogowego mogą być dość odległe i należy uzbroić się w cierpliwość.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here