Ile powinien jeść kot?

0
1243
ile powinien jeść kot

Nasz pupil – kot to kolejny członek rodziny. Przyjaciel, towarzysz i pieszczoch w jednym. Kiedy jesteśmy przygnębieni, koty doskonale odczytują nasze wibracje. Przychodzą się łasić, proszą się o uwagę. Każdy zwierzak ma swój indywidualny język ze swoich właścicielem. Zatem, kwestia najważniejsza dla naszego futrzaka… Ile powinen jeść kot?

Decydując się na dzielenie swojego życia z kotem, musimy wiedzieć, ile powinien jeść kot. To nie jest oczywiste i jednoznaczne. Każdy kot jest indywidualistą, inne ma zwyczaje, metabolizm, przyzwyczajenia. Różnią się również rasą, wagą, charakterem, oraz aktywnością. Ile powinien jeść kot? Na to pytanie, można udzielić kilku odpowiedzi. Po pierwsze, kot starszy będzie jadł rzadziej niż kot młody. Natomiast kot, który ma lat np. dziesięć, będzie jadł większe porcje niż maluch. Dachowiec, który bardzo często wraca z wypraw do swojego opiekuna, będzie jadł w domu okazjonalnie, ale łapczywie.

Koty wychodzące systematycznie, polują na: myszy, krety, ptaki. Dogadzają sobie urozmaiconą dietą. Pytanie, na które próbują odpowiedzieć młodzi właściciele kotów, ile powinien jeść kot, jest dla wielu trudnym zagadnieniem. Kot typowo domowy, który aktywności fizycznej niestety ma mało, dużo więcej będzie spał. Taki kot je stosunkowo mało. Niestety nie oznacza to, że nie będzie otyły. Kot, który dużo śpi i mało je, niestety często ma problem z otyłością. Natomiast koty rasowe, często jedzą specjalistyczną karmę, ze względu na ich skłonność do chorób. Brytyjczyki są obciążone problemami kardiologicznymi, w związku z tym muszą jeść małe porcje, o niskiej zawartości tłuszczów. Ile powinien jeść kot? Idealnie jest, jeśli sam kot z rozsądkiem podchodzi do jedzenia. Są koty, które mają zawsze pełną miseczkę z karmą i same decydują o dawcę jedzenia. Nie przejadają się. Jedzą tyle, ile potrzebują. Nie muszą walczyć o jedzenie ponieważ nigdy nie zostały skrzywdzone czy głodne. Kot, który nie jest zestresowany, nie będzie się objadał. Wie doskonale, kiedy jest pora śniadania i kolacji. Ma swój indywidualny plan dnia. Wracając do głównego zagadnienia, ile powinien jeść kot? Na pewno systematycznie, w małych porcjach.

Karma powinna być dobrej jakości. Sucha bądź mokra, ale dobrana odpowiednio do potrzeb naszego pupila. Nie jest przecież tajemnicą, że każdy kot lubi co innego. Jeden kocur będzie zajadał się gotowanym indykiem, a drugi będzie preferował karmę suchą bezglutenową. Na pewno dieta kota powinna być zbilansowana. Chodzi o to aby dostarczać naszym futrzanym przyjaciołom wystarczającą dawkę składników odżywczych. Kot, który jest prawidłowo odżywiany ma piękną sierść, zdrowe serce, jest aktywny, bystry. Kot, który odżywia się systematycznie będzie miał dłuższe, lepsze życie. Niestety, nie wszystkie koty są zdrowe. Dla chorowitków, jedzenia ma bardzo duże znaczenia. Praktycznie terapeutyczne. Kot chory, powinien głównie odżywiać się suchym pokarmem.

Ile powinien jeść kot?

Chorowitek, powinien przyjmować karmę rekomendowaną przez weterynarza. Najczęściej stosuje się serie medyczne. W składzie suchej karmy, jest dużo witamin, zdrowych tłuszczy, i składników niezbędnych do prawidłowego procesu leczenia. Karma zdrowotna ma duży wpływ na proces zdrowienia naszego kota. Warto dodać, że karma specjalistyczna z reguły jest droższa od zwykłej. Różnią się przede wszystkim ilością tłuszczy nienasyconych i nasyconych. Zatem, ile powinien jeść kot? Zwierzak otyły powinien jeść maksymalnie dwa razy dziennie. Kot rozbójnik, korzystający z uroków życia dużo częściej. Samiec, również potrzebuje częściej jeść niż samica. Panie kotki, są bardziej spokojne i nie potrzebują jeść na zapas. Pytanie, ile razy dziennie karmić kota, nie jest proste. Musimy poznać naszego towarzysza. Wiedzieć czy nasz kot jest pupilem kanapowym czy to typowy dachowiec, kochający przyrodę i przygodę. Ile powinien jeść kot? Kot, który jest częścią naszego domu będzie sygnalizował, kiedy jest głodny. Warto, aby miał swoje miseczki i czuł się bezpiecznie. Najważniejsze jest wspólne zrozumienie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here