Ile kosztują tabletki antykoncepcyjne

0
1417
ile kosztują tabletki antykoncepcyjne

Być może sama bardzo lubisz dzieci, ale to nie musi oznaczać, że sama chcesz je posiadać. A przynajmniej nie w tym momencie. W młodym wieku raczej nie myślisz jeszcze o powiększeniu rodziny. Oczywiście kiedyś tam chciałabyś to zrobić, ale póki co dopiero znalazłaś sobie partnera i sama jeszcze nie wiesz, czy to on jest tym jedynym. A może po prostu zdecydowałaś, że nie chcesz mieć dzieci, dlatego za każdym razem wolisz się zabezpieczać, aby przypadkiem „nie wpaść”.

Niezależnie od przyczyny twojej decyzji na pewno chcesz dalej kontynuować swoje życie seksualne, tyle że bez żadnego ryzyka, iż niechcący zajdziesz w ciążę. Musisz zatem zdecydować się na jakiś rodzaj antykoncepcji. Skoro czytasz ten tekst, najprawdopodobniej postawiłaś na tabletki, które wykazują się niemalże stu procentową skutecznością i są wygodne w użyciu. A ile kosztują tabletki antykoncepcyjne i czy rzeczywiście warto ich używać zamiast sięgnąć po standardowe prezerwatywy?

Gdy idziesz do apteki po ziołowe tabletki na ból gardła, od razu otrzymujesz do wyboru przynajmniej kilka różnych lekarstw. A tak naprawdę farmaceuta skrywa ich dużo więcej, także gdybyś tylko chciała, mogłabyś w nich do woli przebierać. Podobnie sprawa ma się z innymi lekarstwami. W tym momencie tabletki antykoncepcyjne stanowią olbrzymią grupę produktów. Nawet na polskim rynku jest ich naprawdę sporo, dlatego gdybyś chciała przejrzeć wszystkie z nich i zapoznać się z ich charakterystykami, najprawdopodobniej nie starczyłoby ci na to dnia.

portfel

Pamiętaj jednak, że to nie ty wybierasz ten środek zapobiegający ciąży. Nie możesz tak po prostu udać się do apteki i poprosić o tabletki antykoncepcyjne, bo na pewno nikt ci ich nie sprzeda. Są to leki na receptę, dlatego tylko ginekolog może ci je przepisać. A to właśnie on jest w stanie jako jedyny stwierdzić, który rodzaj tabletek antykoncepcyjnych będzie najlepszy właśnie dla ciebie. Posłuchaj go i przetestuj jego wybór. W razie gdyby coś było nie tak, tabletki zawsze możesz zmienić.

Niby nie da się zatem powiedzieć, ile kosztują tabletki antykoncepcyjne, skoro jest ich tak wiele na rynku. Możesz jednak mniej więcej przygotować się na czekający cię wydatek. Większość preparatów przeznaczonych do zapobiegania ciąży kosztuje od trzydziestu do maksymalnie sześćdziesięciu złotych za jedno opakowanie. Oczywiście bez problemu natkniesz się również na znacznie droższe wyroby. Jeżeli akurat masz ochotę zapłacić trochę więcej, ginekolog bez problemu wynajdzie dla ciebie tabletki antykoncepcyjne za cenę stu i nawet więcej złotych.

Coś tak drogiego nie jest ci akurat niezbędnie potrzebne, ale mimo wszystko nie powinnaś na takich lekach przesadnie oszczędzać. Najtańsze spośród tabletek antykoncepcyjnych zazwyczaj są lekami starszej generacji. Oznacza to, że były produkowane lata temu, a ich receptury dziś mogą nie być aż tak skuteczne jak te stworzone współcześnie. Skieruj się zatem w stronę tych droższych środków. Niby zapłacisz za nie więcej, ale zyskasz za to pewność, że będą skuteczne.

tabletki antykoncepcyjne

Większość tabletek antykoncepcyjnych można też podzielić na dwie grupy

Pierwszą tworzą tabletki jednoskładnikowe, a drugą te wieloskładnikowe. Które będą dla ciebie lepsze? To zależy. Tabletki zawierające wyłącznie jeden składnik, czyli tzw. minipigułki, to preparaty tej generacji, które wykazują się bardzo nowoczesnym działaniem. Niestety – nie działają dobrze na każdego. Jako że w ich składzie pojawia się wyłącznie jeden hormon, to jeśli twój organizm akurat źle go toleruje, może się okazać, że taka antykoncepcja przyniesie ci więcej złego niż dobrego.

Tabletki jednoskładnikowe zwykle zaleca się jednak młodym dziewczynom. Są one dobrym wyborem dla nastolatek oraz kobiet, które nie ukończyły jeszcze dwudziestego piątego roku życia. Jeżeli jednak czujesz, że taki lek będzie dla ciebie za słaby, poproś ginekologa o przepisanie recepty na tabletki dwuskładnikowe. Tworzy się je z dwóch hormonów – estrogenu i progestagenu. Taka kombinacja działa zdecydowanie najlepiej, choć ma także swoje minusy.

Warning: A non-numeric value encountered in /usr/home/rmenkala22/domains/ecoheaven.pl/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 1008

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here