Co naturalne kosmetyki mogą zrobić dla Ciebie?

0
1508
Co naturalne kosmetyki mogą zrobić dla Ciebie?

Po pierwsze, stosując organiczne produkty, takie jak choćby naturalne farby do włosówunikasz ryzyka podrażnień. Sztucznie otrzymywane związki chemiczne zawarte w kosmetykach, barwnikach i filtrach powodują zaczerwienienia, swędzenie i wysypki. Na tego rodzaju niepożądane działanie środków kosmetycznych narażeni jesteśmy wszyscy – bez względu na to czy nasza skóra należy do odpornych czy też nie. Wielu ludzi cierpi przecież z powodu reakcji alergicznych na substancje zawarte w najbardziej powszechnych produktach. Naturalne środki do makijażu, kremy i balsamy współpracują z twoim organizmem nie walcząc z nim!

Po drugie, także zapach sztucznie otrzymywanych kosmetyków ma mało wspólnego z zapachami otaczającymi nas w naturze. Przede wszystkim taka otrzymywana w laboratorium woń ma za zadanie przykryć zapachy innych obecnych w danej recepturze substancji. Chemikalia ukrywają nieprzyjemny zapach pozostałych związków chemicznych, nic więc dziwnego, że niektórzy z nas już po kilku użyciach i krótkim ich wdychaniu reagują bólami głowy. W odróżnieniu od sztucznych naturalne aromaty pachną jak ich składniki i nie stanowią wybuchowej mieszanki związków chemicznych, w dodatku bogate w naturalne olejki zapachowe mogą stanowić doskonały instrument aromaterapii.

Po trzecie, kosmetyki organiczne, wśród których ostatnimi czasy wiodą prym kosmetyki rosyjskie, nie wywołują skutków ubocznych ani żadnych niepożądanych działań. W odróżnieniu od chemicznych środków kosmetycznych naturalne kosmetyki nie zawierają parabenów. Parabeny chociaż przedłużają datę ważności produktu naśladują nasze naturalne hormony i mogą upośledzać układ wewnątrzwydzielniczy. Zatem pomimo tego, że sztuczne składniki mogą pomagać zwalczać jakąś konkretną dolegliwość, skutki ich długotrwałego działania wciąż pozostają niejasne i potencjalnie niebezpieczne dla ludzkiego organizmu. Organiczne kosmetyki natomiast używają konserwantów pochodzenia naturalnego, różnego rodzaju wyciągów z pestek i nasion owoców, a te nie wpływają negatywnie na nasze ciała.

Naturalne środki kosmetyczne w szerszej perspektywie

Oprócz zalet wymienionych powyżej, kosmetyki naturalnego pochodzenia wyśmienicie sprawdzają się w długotrwałych kuracjach. Działają skuteczniej od ich konwencjonalnych, chemicznych odpowiedników bowiem przy dłuższym stosowaniu nie powodują uszkodzeń skóry i uszczerbków zdrowotnych. Inną ważną kwestią jest, że produkty naturalnego pochodzenia są przyjazne nie tylko naszym ciałom, ale także naszemu ziemskiemu środowisku przez co ich pozostałości i odpady produkcyjne nie zatruwają terenów zielonych, rzek i powietrza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here