Biurowy dress code dla kobiet

0
696
Biurowy dress code dla kobiet

Chociaż moda uliczna wkroczyła już „na salony”, to jednak w przypadku odpowiedniego stroju do pracy należy wybierać klasyczne, bardziej stonowane i casualowe stylizacje. Outfit idealny do biura powinien pozostawać zachowawczy i zawsze schludny. Poniżej przedstawiono te elementy damskiej garderoby, które nadają się do pracy za biurkiem idealnie.

Zasady doboru ubrania do pracy

Schludny wygląd pracownika biurowego ma znaczenie, jeśli pod uwagę bierzemy nie tylko pierwsze wrażenie, ale również jego profesjonalizm, należyte kompetencje czy kulturę osobistą. Panie, które pracują na stanowiskach biurowych, szczególnie te, które mają bezpośredni kontakt z klientem, powinny swoim ubiorem wyrażać zawodową etykę. Ubiór powinien być schludny, niewyzywający, niezbyt rzucający się w oczy i elegancki. Nie ma wątpliwości, że to pracownik biurowy jest wizytówką firmy.

Co ważne, wybierając codzienne stylizacje do biura, uwzględniać należy nie tylko efekt wizualny, ale również wygodę. Weźmy pod uwagę, że w pracy spędza się większość dnia, stylizacja powinna być komfortowa, przewiewna, nie powodować nadmiernej potliwości ani nie krępować ruchów. Właśnie dlatego zaleca się wybierać do pracy te elementy garderoby wykonane z najlepszej jakości tkanin. Zalecana jest bawełna organiczna, wiskoza, oryginalny jedwab. To jednocześnie materiały, które przez długi czas mogą wyglądać schludnie, ich ogromnym atutem jest odporność na gniecenie.

Podstawowe elementy garderoby do biura

Kobieta na stanowisku biurowym nie musi spędzać całego dnia w butach na obcasie, rajstopach czy ołówkowej spódnicy o długości midi. Wystarczy, że założy baleriny, spodnie cygaretki, a uzupełnieniem klasycznego outfitu będzie włoska bluzka koszulowa.

Ubrania do pracy w biurze powinny być casualowe, najlepiej w stonowanych odcieniach. Najczęściej wybiera się ponadczasowe białe koszule i czarne, grafitowe albo granatowe doły. Biuro to nie miejsce na krzykliwe kolory, jak czerwień, neony czy złoto. Lepiej sprawdzą się kolory ziemi, ewentualnie delikatne pastele.

Warto wiedzieć, że dress code jest zależny od branży, w jakiej działa firmy oraz od wizerunku, jaki mają tworzyć zatrudnieni. Ten najbardziej sztywny i oficjalny model codziennego ubioru jest typowy dla sektora bankowego, finansowego czy prawniczego. W zależności od charakteru prowadzonej działalności pracownicy mogą pozwolić sobie na nieco swobodniejsze stylizacje. Tutaj warto wyróżnić dress code pracowników agencji reklamowy, który jest tak naprawdę dowolny. Za biurkiem w takich firmach nie brakuje pracowników w dresach czy skórzanych sukienkach.

Jedno jest pewne, ubiór należy dobierać w zależności od wykonywanych obowiązków zawodowych. Nikt nie wyobraża sobie urzędniczki, która ma kontakt z petentami w tzw. małej czarnej czy bluzce ze zbyt dużym dekoltem. Co więcej, dress code bardzo często uwzględnia nie tylko ubrania, ale także fryzurę, makijaż czy manicure. Do pracy nie malujemy się jak na szaloną imprezę urodzinową przyjaciółki, a zamiast czerwonego lakieru do paznokci wybierajmy raczej mniej intensywne kolory.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here