Akumulatory i baterie do e-papierosów

0
1009
e-papieros

Kwestia zasilania e-papierosów to jedna z najważniejszych spraw, kiedy decydujemy się na jego zakup. To od rodzaju i żywotności zasilania będzie bowiem zależało w dużej mierze, czy dany e-papieros będzie wygodny w użytkowaniu, ale także, jaki będzie ostateczny smak dymu, powstającego z liquidu. Dowiedz się zatem o nich jak najwięcej, zanim zaczniesz wybierać modele dla siebie.

Zaczęło się od klasycznych baterii

Pierwsze e-papierosy zasilane były za pomocą zwykłych baterii, które jednak nie gwarantowały długiej żywotności i wymagały częstej wymiany. Ich moce były stanowczo zbyt małe, aby mogły pokazać pełnię potencjału gadżetów, dlatego szybko zostały zmienione na wygodne akumulatory.

Akumulatory w e-papierosach

Akumulator to integralna część e-papierosa, która pozwala na jego funkcjonowanie. Obecnie w urządzeniach często znajdują się akumulatory wymienne, umożliwiające szybką zamianę akcesorium na inne, gdyby uległo awarii lub nie było wystarczające – oczywiście zgodnie z normami, przewidzianymi dla danego modelu. Są one wygodne dlatego, że pozwalają na wielokrotne wykorzystanie gadżetu i naprzemienne ładowanie i rozładowanie. To ostatnie może następować zarówno w ładowarce sieciowej, ja również od komputera czy powerbanku.

Optymalne wykorzystanie akumulatorów w e-papierosach polega na utrzymaniu ich zawsze w stanie pełnego naładowania. Spadnięcie “poziomu baterii” do zera może bowiem spowodować skrócenie jej żywotności. Co równie ważne, od mocy akumulatora może zależeć nie tylko długość palenia, ale również ostateczny smak, co sprawia, że naprawdę warto zadbać o swoje urządzenie.

Baterie do e-papierosów

Niestety czasami zdarza się, że akumulator wymaga ładowania, a my chcielibyśmy w tym momencie zapalić, zamiast czekać. Idealnym rozwiązaniem może być wówczas wykorzystanie baterii, która podłączona do urządzenia zapewnia mu optymalną ilość napięcia do aktualnego obciążenia.

Baterie do e-papierosów powinny przede wszystkim by dopasowane do samego urządzenia. Każdy typ urządzenia wymaga oddzielnej, dedykowanej mu baterii, która będzie odpowiadała zarówno budową, napięciem, jak i natężeniem prądu. Co równie ważne, bateria powinna być wyposażona we wskaźnik naładowania, który pomoże w ocenie, czy należy ją już umieścić w gnieździe.

Kupując baterię, można jednocześnie spersonalizować swój e-papieros, ponieważ wiele z nich posiada kolorowe, ciekawe obudowy, niespotykane motywy czy ciekawe podświetlana. W ten sposób każdy e=papieros stanie się bardzo zindywidualizowany i będzie niepowtarzalnym elementem, który na pewno wyróżni cię z tłumu.

Posiadanie baterii to jednak przede wszystkim wygoda, która pozwala ci zapomnieć o konieczności ładowania akumulatora. Uniezależni cię także od źródeł prądu, co może być bardziej istotne na przykład podczas dalszej wyprawy. Pamiętaj jedynie, że często bardziej pojemne modele to jednocześnie większe, które mogą być nieco mniej wygodne, jeśli zamierzasz z nimi podróżować.

Artykuł powstał przy współpracy z Liquider – sklepem internetowym i siecią sklepów stacjonarnych z asortymentem dla e-palaczy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here